Naujienos

Edukacinis renginys su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais – galimybė geriau pažinti pasirinktą profesiją

VU Šiaulių akademijos Edukologijos instituto specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos pirmo kurso studentės turėjo pirmą galimybę „pasimatuoti“ būsimą profesiją. Pirmakursės Gintarė Reševičiūtė, Karolina Špakauskaitė, Eva Kasparaitė, Saulė Zabulytė, Evelina Stancikaitė ir dėstytoja dr. Margarita Jurevičienė pakvietė mokinius dalyvauti kasmetiniame Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos renginyje „Knygų pristatymo konkursas 2021“.

Konkurso idėja – paskatinti įvairaus amžiaus knygų mylėtojus pasidalyti įspūdžais apie skaitytas knygas. Konkurso dalyviams buvo skirta užduotis – vizualizuoti  savo įspūdžius apie mylimiausią knygą.

Studentės drauge su bibliotekos darbuotojais, mokiniais ir jų tėvais analizavo ir aptarė dešimtis knygų ir bendru sutarimu pasirinko Antoine de Saint-Exupery kūrinį „Mažasis princas” – gyvenimiškos išminties kupiną filosofinę pasaką vaikams ir suaugusiems apie berniuką iš kitos planetos, jo savitą pasaulėjautą, draugystę ir vienišumą.

Rengdamiesi konkursui studentai, mokiniai, mokinių tėveliai, mokytojai atrinko ir aptarė knygos siužetus, herojus, jų charakterius; kiekvienam vaikui parinko tinkamą herojų, sumodeliavo vaidybinius etiudus, vaikų galimybėms adaptavo tekstus. Padedami studenčių, vaikai puikiai atliko jiems skirtas užduotis – suvaidino etiudus apie šviesiaplaukį Mažąjį princą, pasipūtusią gražuolę Rožę, Mažojo princo prijaukintą Lapę, arogantiškąjį Karalių. Mokinių vaidinamus siužetus nufilmavo Ieva Slonksnytė.

Edukacinis renginys suteikė vaikams daug džiaugsmo ir nepamirštamų įspūdžių. Jie mokėsi pamilti knygą, pažinti tikrąsias vertybes. Specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos studentėms tai buvo pirmas jų vedamas renginys, kuriame jos ugdėsi gebėjimus pažinti mokinių galimybes, bendrauti su vaikais ir vadovauti jų veiklai.

„Dalyvavimas kuriant filmuką „Mažojo princo“ pasakos tema su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų, man buvo labai didelė ir nuostabi patirtis. Smagu, jog vaikai buvo labai drąsūs, įsijautę į savo personažus, norėjo susipažinti ir bendrauti su mumis. Žodžiu, buvo įdomu „pasimatuoti“ ir savo būsimąją profesiją“, – sako studentė Evelina.

Studentei Evai dalyvavimas renginyje taip pat paliko neišdildomą įspūdį ir tapo gera patirtimi. Eva: „Buvo smagu stebėti vaikus, kurių kiekvienas stengėsi perteikti knygos siužetą, atskleisti veikėjų charakterį, jausmus ir išgyvenimus. Turėjau galimybę kiekvieną vaiką geriau pažinti, pastebėti jų talentus, pamatyti išskirtinius gabumus, pajusti jų nuoširdumą. Džiaugiuosi mūsų įtrauktimi į šį renginį ir suteikiamomis galimybėmis pažinti studijuojamą dalyką bei būsimą profesiją iš arčiau. Smagu, jog bendradarbiaujant su dėstytoja, bibliotekos darbuotojomis, kurso draugėmis ir vaikais, sukūrėme šiluma ir nuoširdumu dvelkiančią pasaką!“

Evai pritarė ir pirmo kurso studentė Gintarė. Pasak jos, buvo labai įdomu susipažinti su vaikais, pamatyti jų skirtybes, drąsą vaidinti, entuziazmą ir įsijautimą į personažus. Ji džiaugiasi puikia galimybe pabendrauti su įvairių negalių turinčiais vaikais, rodžiusiais smalsumą pažinti aplinką, dalyvauti įdomiame renginyje.